Protest al polițiștilor constănțeni, nemulțumiți de programul de lucru

Zeci de polițiști din cadrul Sindicatului Europol s-au adunat în această dimineață în fața sediului Inspectoratului de Poliție Județean Constanța, de unde plecat către sediul Prefecturii. Sindicaliștii sunt nemulțumiți cu privire la modul de organizare a programului de lucru al structurilor de ordine publică și poliție rutieră. Practic, polițiștii doresc să lucreze în ture de 12 ore, întrucât actuala formă a programului de lucru de 8 ore/zi, în 3 schimburi, nu le poate asigura timpul necesar de refacere a capacității […]

Citeste mai mult

Polițiștii constănțeni vor participa săptămâna viitoare la o serie de proteste

Nemulțumirile sunt legate de programul de lucru. Acțiunile, la care vor lua parte angajați din toate structurile Inspectoratului de Poliție Județean, sunt organizate de Sindicatul Europol Filiala Constanța. Reprezentanții sindicatului acuză managementul de la nivelul Poliției Municipiului Constanța că face experimente pe spatele constănțenilor, în condițiile în care a fost refuzat programul de lucru în schimburi de 12 ore. În condițiile actuale de lucru, în schimburi de 8 ore s-a ajuns la performanța de a nu avea niciun echipaj rutier […]

Citeste mai mult