Constructor amendat pentru deteriorarea a zeci de arbori pe Bulevardul Lăpușneanu
Societatea care realizează lucrări pe bulevardul Alexandru Lăpușneanu din muncipiul Constanța a fost amendată de Garda de Mediu, pentru deteriorarea a zeci de arbori. Potrivit comisarilor de mediu, în urma verificărilor efectuate la data de 24 mai s-a constatat ca nu au fost respectate masurile stabilite anterior, referitoare la prevenirea și protecția plantației. Mai exact, aproximativ 60% din arborii de pe aliniamentul stradal din zona cuprinsă între Casa de Cultură și Trocadero prezintă urme de vătămare a rădăcinilor și a […]